Čaje z Indie

ASSAM

Assam CTC – černý čaj zpracovaný metodou CTC (crushing – drcení, tearing – trhání, curling – rolování) do malých pravidelných kuliček. Hotový čaj je velmi hutný a silný, medově vonící a plné chuti. Je vhodný pro přidání mléka, cukru nebo medu. 

Assam Orthodox –  Hnědočerné lístky s obsahem bílo-zlatých tipsů, rovnoměrně svinuté do půlměsíčku. Nálev v šálku má červenohnědou barvu, syté aroma a vydatnou, jemně trpkou chuť. Ideální na daleké toulky přírodou.

 

DARJEELING

Čaje typu Darjeeling se liší podle doby sklizně a zahrady, ze které pochází.

DARJEELING First Flush (první, jarní sklizeň) – první čajová vlaštovka každého roku, probíhá od konce února do poloviny dubna. Lístky svými barvami přechází od žluté, po zelenou až k hnědé, vůně je svěží, omamně květinová a nálev vás zaručeně probudí.

DARJEELING Second Flush (druhá, letní sklizeň) – Probíhá v květnu a červnu. Čaje z letní sklizně dávají velmi atraktivní čaj s nálevem zlatooranžové až červené barvy. Těžší nálev, avšak stále příjemně chuťově stálý, většinou s dozvukem ovoce a muskatelu.

DARJEELING Monsoon Flush (monzunová sklizeň) – Probíhá v červenci až září. Čaj z období dešťů má výraznou, sytě červenou až červenohnědou barvu a silný nálev.

DARJEELING Autumnal Flush (podzimní sklizeň) – Probíhá od konce září do poloviny listopadu. Nálev je trpčí, než z dřívějších období, chutí má blízko k pečeným kaštanům s kořeněnou dochutí.

Zahrady v naší nabídce - Nabídka se mění během roku, může obsahovat tato zahrady – Goomtee, Shree Dwarika, Marybong, Tukdah, Thurbo, Putabong Queen, Margarets Hope, Sungma, Risheehat, Selimbong a jiné.

 

NEPÁL


Nepálské čaje se dělí obdobně jako čaje z Darjeelingu podle sklizní. U nás potkáte zahrady – Kuwapani, Arya Tara, Himalayan Shangrila, Guranse, Jun Chiyabari a jiné.