Čajovna

V únoru 2017 byla čajovna uzavřena, pokud bude opět v provozu, dozvíte se to i na těchto stránkách, nebo na FB stránce.

Projdete-li vraty v domě číslo 11 na Mendlově náměstí, jistě vám zrak vyletí nahoru k romantické pavlači a nápisu čajovna. Kdo by také nebyl magicky přitahován chutí tohoto po vodě nejrozšířenějšího nápoje? Naše čajovna je specifická v několika směrech. Jednak tu najdete spoustu věcí, jako třeba čaje, dobrůtky, keramiku, hry a další podobné, které byste od čajovny čekali a naopak jiné tu opravdu nenajdete, například v čajovnách hodně vyhledávané vodní dýmky.

Historie starodvorského čajového útočiště se datuje od přibližně roku 1997, kdy se v Brně začaly objevovat první čajovny a nejen mladí lidé hledali cestu jiného prožívání svého volného času, kdy si chtěli posedět s přáteli jinde než jen v kavárnách a hospodách. Čajovny všeobecně nabízí něco jiného, odlišného, trochu domácí atmosféry a trochu dotek jiných zemí. Svět, který přitahuje naši mysl i srdce. Stav, který nám dává směr a zpomaluje nás ve zrychlené době dnešní civilizace. Ať už tu čajily křehké slečny, nebo tajemní mužové, vždy tu byla přívětivá atmosféra, jenž byla uschována před vnějším světem do malého dvora v centru města. Rádi s našimi čajovými přáteli říkáme, že tento malý svět sám pro sebe funguje v jiné realitě, že průchodem do dvora začíná jiný prostor. A netřeba se obávat toho, že v těsném sousedství, resp v přízemí, je restaurace.

Máte rádi staré pavlačové domy? Líbí se vám tvořivost, barevnost, vzdušnost, překvapení? Máte rádi kulturu, literaturu, hudbu? Chcete poznat nové lidi, nové věci, přijít na jiné, nové myšlenky? Přijďte nakouknout a nechte se unášet vůní čaje….