Čajový lístek - nabídníček

ČAJE Z ČÍNYčína.jpg

Kolébka čajového nápoje, známého přes tisíc let. Nabízíme vám čaje z klasického výběru zeleného, oolong, červeného, bílého a typu puerh v základních, ale i velice vysokých sortách. Nabídka se může drobně lišit, na čajovém lístku se neustále pracuje. Aktuální nabídku čajů najdete v čajovém eShopu. 

Čaje: Shou Mee, Bai Mu Dan, Long Jing Xi Hu, Zhu Cha, Green Monkey, Gaba oolong, Tie Guanyin, Keemun Mao Feng, Puerh Superior a jiné čaje....

ČAJE Z JAPONSKAkuki.jpg

Země vycházejícího slunce a sladkých, napařovaných a zastiňovaných lístků. Japonské čaje potřebují více pozornosti při jejich přípravě a odmění se pečlivým lidem svými jiskrným, hustým nálevem. Práškový čaj Matcha vám v čajovně připravíme buď samotný, pro požitek z chuti samotného čaje, nebo jako specialitu s cukrem a mlékem. Aktuální nabídku čajů naleznete v čajovém eShopu.  

Čaje: Bancha, Kukicha, Sencha Kyoto, Sencha Yabukita Myiazaki, Kabuse Okuyutaka Kari, Gyokuro Okabe, Matcha Kyoto a jiné čaje...

ČAJE Z INDIEindie.jpg

Všem známý pojem “čajové šampaňské” vystihuje jedinečnost čajů z Darjeelingu a vyjimečnost vysokohorských prvních sklizní. Taktéž zde naleznete Nepálské a Assamské čaje v různých sortách a typech. Doporučujeme ochutnat. Nabídka čajů z Indie se každý rok může hodně lišit, záleží, které zahrady se nám podaří zakoupit od našich dodavatelů. Aktuální nabídku naleznete v čajovém eShopu.

Čaje ze zahrad: Goomtee, Tukdah, Puttabong Queen, Risheehat, Thurbo, Kuwapani, Arya Tara a jiné...

OSTATNÍ ČAJOVÉ ZEMĚ

Čajové země, které nemají u nás tak velké zastoupení, ale je dobré na ně nezapomínat, protože jejich nápoje mají svůj vlastní, jedinečný příběh. Gruzie, Korea, Vietnam a jiné.

ČAJOVÉ SPECIALITYdáta.jpg

Čaje s kořením, mlékem, solí, bylinkami… různé nečajové i čajové speciality a experimenty, např. velice oblíbený indický čaj Dáta masala, arabský Tuareg, zajímavost Matcha milk, silná Strong-cha a mnohé další. Některé speciality můžete znát i z ostatních čajoven a jiné ochutnáte pouze u nás.

Speciality: Dáta Masala, Časujma, Tuareg, Bilnana, Afrodita, Čaj o páté a jiné speciality...

BYLINKOVÉ NEČAJEsmes.jpg

Velký výběr tuzemských i “tamzemských” bylinek, které osvěží vaše tělo, smysly, dodají energii, nebo naopak uklidní. Výběrem může směle konkurovat čajovým delikatesám. V čajovně je v nápojovém lístku pouze několik vybraných bylin, bylinných směsí a ovocných čajů, ale pokud chcete namýchat speciální směs, či bylinku, kterou máme na prodej, neváhejte nám říct své přání.

Bylinky: Andělika, Gingko, Guarana, Heřmánek, Kotvičník, kontryhel, Mateřídouška, Meduňka, Rooibos, Indiánské léto a jiné...

JÍDLO A POCHUTINYPICT0070.JPG

Nemusí to být jen klasický kuskus, či směs oříšků čím si můžete zpříjemnit chuťové zážitky nebo zahnat hlad. Nabízíme též krajíc chleba či fair Trade sušenky a mnohem víc. Neváhejte se zeptat, často bývají sezonní zajímavosti, které nejsou v lístku - třeba v létě rajčata s mozarellou, nebo v zimě tousty.

Jídla: Kuskus, bezlepkové kaše, instantní polévky, sojový guláš, chleba s máslem a jiné... jídla jsou vegetariánská, nebo veganská, z velké části bez lepku a bez laktozy.
Pochutiny: Marlenka, chalvy, sojový nugát, grahamové tyčinky, japonská směs, veganské sušenky a jiné...

JINÉ NÁPOJEšťávy.jpg

Kafíčka fair trade kvality a bylinková nekafíčka, čokoládové nápoje, rozlévané chlazené pití, mošty a šťávy, kombucha a jiné. V naší čajovně dostanete k čaji na požádání vodu z vodovodu zdarma. Nabídka studených nápojů je v létě rozšířena o různé limonády a studené čaje či speciality.