Logicky - EKO

Máme rádi přírodu… a taky sebe a generaci mladých čajovníků.

Čajovny všeobecně kromě kouzla východních směrů mívají i kulturně ekologický podtext. Možná pro to, jak působí, co vyzařují, kdo je navštěvuje a kdo v nich pracuje – což jsou většinou lidé přemýšliví a činní. V naší čajovně tak kromě akcí, o kterých píšeme na jiné stránce, můžete vidět třídění odpadu a šetrné zacházení s přírodními zdrojí v praxi:

PAPÍR – třídíme karton, obaly od zboží, letáky a jiné drobné šustivé, povětšinou bílé kousky a povětšinou i papírové ubrousky z wc – cílem odpadu je kontejner u Alberta.

PLASTY – třídíme petlahve od nápojů (kombucha,kvas) a obaly, které je možné do tříděného odpadu vyhazovat – opět do kontejneru u Alberta

SKLO – do třetice třídíme sklo od moštů, zeleninových šťáv, případně od jiných výrobků, které k nám zabloudí – k Albertu. Nejprve se ale sklem proberou kamarádi a odnesou zavíratelné láhve pro vlastní potřebu na mošty, šťávy, sirupy a jiné dobroty.

BIO – na rostlinné části tu máme popelnici, kousek od dveří čajovny, kam vynášíme čajové lístky, prokládáme hlínou a rostlinkama z terásky, které potřebují probrat. Popelnici vynášíme do kompostu na soukromou zahradu.

HLINÍK – u nás najdete hlavně na zbytku kalíškových svíček, které čistíme od vosku a vnitřní části a pak po nasbírání plného pytle vezeme do sběrného dvora (stejně jako případný nebezpečný odpad, kterého tu ale naštěstí moc nemáme :))

PITNÁ VODA – je důležitá pro nás pro všechny, bez ní bychom tu dlouho nebyli. Nebojte, nešidíme vás na umívání nádobí, kde se teda přírodě snažíme pomoci používáním ekologických čistících prostředků. Nicméně protože zahrádka potřebuje pít, snažíme se zbytky čajů a vyvařené vody z konvic a podle možností čisté vody na oplachování shromažďovat v konvích a následně s tím zalít kytičky. A velice by nás potěšilo, kdyby pánové a slečny na wc pořádně utahovali kohoutky… Prokapaná voda též zamrzí…

Všechno to jsou maličkosti, ale věříme, že příroda to ocení… A ty maličkosti může udělat každý z nás, stačí jen drobná změna. Tak směle do toho o:)