Co v čajovně najdete

Na prodej nabídneme čaje, bylinky, fairtrade výrobky, něco k jídlu i na mlsání, keramiku, doplňkový čajový sortiment, knížky, maličkosti pro radost, bižuterii, dobrůtky a zdravé potraviny… no musíte se sami přijít podívat. O:) a nebo si prohlédnout pozorně tato stránky :)

Připojení k WIFI je dnes skoro samozřejmostí.

Setkáte se tu se specifickým podáváním čaje, kdy vícenálevové čaje servírujeme do malých, příjemně barevně laděných souprav s nahřívákem a skleněnou konvicí horké vody, ať si můžete svůj malý čajový obřad vychutnat se všemi elementy: Ohněm(svíčkou),Vodou, Zemí(čaj a keramika) a Vzduchem (vůně čaje, teplo vody).

TŘI MÍSTNOSTI vám nabídnou různé možnosti posezení. V první místnosti hned u vchodu bývá rušněji, je tu vařičský pult, dvě lavice , dvě židle a dvě křesla, výborně se tu povídá s přáteli (a čajovníkem o:) – kapacita je cca 8 míst. Druhá místnost má posezení u stolů se židlemi a nízké stolečky s křesly, v této místnosti je i knihovnička, kapacita je 12 míst na sezení. V poslední místnosti je několik různě velikých podií pro posezení dvojic, nebo i větší skupiny, vleze se tu 10, ale i 20 lidí. Při pořádání soukromé akce se tu může pohodlně posadit až 40 lidí (doposavadní rekord je 55 :). Vzdušné, barevné místnosti s velkými (v zimě malinko táhnoucími) okny, směřujícími sice do dvora, ale jižní slunce k nám rádo nakukuje. Stylem a vzhledem je čajovna veselá, domácká.

KNIHOVNA obsahuje poezii, duchovní nauku, příběhy a pohádky, detektivky, nebo klasickou literaturu a časopisy. To všechno si můžete půjčit ke stolečku a vychutnat nad miskou čaje. Jsme rádi, když se knížky vrací přibližně na stejná místa, protože jsou tématicky rozděleny.

Protože je čajovna místem setkávání s přáteli, ve skříňce v poslední místnosti najdete DESKOVÉ HRY a hlavolamy. Zapůjčit si můžete Pexeso(asi 10variant), Karty,Mikádo, Domino,Life Game, Člověče nezlob se, Šachy, GO, Trans Amerika, Scrabble, Quatro, Quoridor, Věž a další hry, nabídka se neustále rozšiřuje!

Plyšové hračky a drobné hry PRO NEJMENŠÍ najdete taktéž v zadní místnosti, děti by si měli před vstupem na podijka sundat botky a pak se mohou válet, hrát si a užívat. Malé človíčky tu vidíme velice rádi, vhodnější doba pro ně je zvláště v brzských otvíracích hodinách, kdy tu není rušno.

Malá místnůstka která spojuje jako chodbička toalety a poslední místnost, je pojmenována jako „MEZISVĚT“. Vznešeně ji říkáme minigalerie a těšíme se, až bude seznam zájemců o vystavení v ní zaplní celý letošní kalendář. Nemá příliš mnoho prostoru, zato zde vystavená dílka uvidí většinou všichni návštěvníci (když příroda zavolá) a mají pak čas i relativní soukromí se v klidu pokochat obrázky a případně něco napsat do deníčku (který není nutně jen pro galerii, můžete do něj psát i vzkazy, dojmy, postřehy, básničky, vše k čemu vás inspiruje čajovna.

TAROTOVÉ KARTY, kterých se můžete zeptat, na vyřešení věcí které vás tíží, se vetšinou pohybují po celé čajovně a málokdy setrvají na jednom místě delší dobu. První balíček karet tu zanechal náš stálý host Kašpík, kterého v těchto dnech bohužel již v prostorách naší, ani jiné čajovničky nepotkáte… Ale jeho radost a moudrost je s námi právě v jeho milém dárku, který oslovuje většinu našich zákazníků, pomáhá jim a podporuje je..

PSA, který tu bývá s paničkou většinu týdne, si určitě můžete pohladit a pomazlit.. Buďme za něj rádi, protože čajovnu občas navštěvují nepříjemná individua (ukradli nám reklamní ceduli, štafle, truhlík, koště jsme zachránili, ale moc nezbývalo..) Pro upřesnění jde o fenku australského ovčáka se jménem Suria(slunce v sánskrtu), která se narodila 5.10.2009, miluje děti, balonky, dobrotky,je velice chytrá a od štěněte vyrůstá v čajovém prostředí. Občas ji zastoupí její kamarád Čandra (Měsíček), ale ten hlídá většinou doma na dvorečku.

TERÁSKU, kterou v létě zdobí bylinky v květináčích a roztodivné zahradnické maličkosti, máme hlavně pro radost. Vede přes ni přístupová cesta do čajovny a je první věcí, kterou z dálky můžete vidět.

Občasné HUDEBNÍ A KULTURNÍ AKCE proniknou do naší čajovny. Potkáte tu nadšené hudebníky a zpěváky, kteří tu vytváří velice krásnou atmosféru, učitele i žáky různých duchovních směrů, reiky, kung-fu, přírodovědy a jiných oborů, kteří se s námi rádi dělí o své znalosti.